Pétanque je francouzská společenská hra pro dvě 1–3 členná družstva, které se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.
Výraznou předností tohoto sportu je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).

Orelský tým

Máme několik týmů, které hrají pravidelně Brněnský petanque pohár ( Brněnskou ligu) i Zimní ligu. Od února 2016 jsme členem České asociace pétanque klubů (Čapek). Naši členové začínali  a několik let hráli pravidelně Mistrovství Brna městských částí za Řečkovice a Mokrá Hora, kde jsme tento titul již několikrát získali a obhájili. Tento sport je stále čím dál více populární a naše soupiska Orelského týmu se neustále rozšiřuje. Další infomace o aktuálním dění klubu petanque na Klubových web stránkách.

 

 

Hřiště

Hrajeme na orelském hřišti na ulici Medlánecká 24c (v areálu řečkovické Orlovny) hřiště má dvě hrací dráhy. Součástí hřiště je posezení a nové opravené počítadlo.

 

 

MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Statutární město Brno
Jihomoravský kraj
MŠMT