Florbal se stal v Orlu velmi oblíbeným sportem pro všechny věkové kategorie. I v naší jednotě se florbalu již několik let věnujeme. Pravidelně se zúčastňujeme župních turnajů a úspěšně reprezentujeme naši jednotu v Orelské florbalové lize.

Tréninky probíhají v orelské tělocvičně na Medlánecké ulici.

Vedoucí florbalového oddílu: 

Florbal Orel Brno Řečkovice má další medaili z orelské florbalové ligy, tentokrát bronzovou!

V sobotu 30.4.2022 se sjelo do kuřimské sportovní haly 8 nejlepších týmů orelské florbalové ligy v kategorii starších žáků (ročníky 2007-2008), které se letos zúčastnilo více než 20 týmů z celé Moravy.

Řečkovičtí florbalisté nejprve porazili ve skupině Boskovice 1:0, poté prohráli s Nivnicí 2:4, aby poslední zápas ve skupině porazili Slavičín 3:0. Společně s dalšími výsledky jsme tak ve čtvrtfinále narazili na rychlonohé Šlapanice. Klíčové utkání sezóny 21/22 kluci zvládli skvěle a vyhráli 5:0. V semifinále nás tak čekal suverén turnaje Orel Uherský Brod, který nás porazil 6:1. Ve druhém semifinále prohráli Ivančice a tak nás  v boji o bronz čekal již tradiční rival. Ve férově hraném utkání, kde bylo vidět mnoho výborných zákroků brankářů, rozhodla jedna branka našeho Vojty Balouna a vítězství 1:0 jsme udrželi i při hře bez brankáře našeho soupeře.

Nejlepším útočníkem turnaje se stal náš dlouhodobě nejlepší hráč Jéňa Vrašťák. Jediný brankář na turnaji vychytal 5x nulu, a to náš brankář Kuba Herálecký, který nás opět dovedl svými čarovnými kousky v brankovišti k medailovému umístění. Mezi další hráče, kteří bronzové medaile ve finálovém turnaji vybojovali patří: Baloun Vojtěch, Bařák Matěj, Hadra Adam, Chajda David, Chovanec Matěj (kapitán), Juránek Aleš, Ondráček Štěpán, Lukáš Petr, Roháček Erik, Škrob Jiří, Vašíček Štěpán, Zavřel Jakub.

V řečkovické orelské jednotě se florbalu věnuje přes 65 dětí ve čtyřech věkových kategoriích a florbal zde má již téměř dvacetiletou tradici.

Za florbalovou sekci kategorie starších žáků Orla Brno Řečkovice trenéři: Jiří Škrob, Marek Hadra, Martin Bařák, Martin Chovanec, Milan Krejzlík

Stříbro, zlato, stříbro … to jsou elévští florbalisté Orla Brno Řečkovice

Po dvou covidových letech bez orelské florbalové ligy se elévští florbalisté Orla Brno Řečkovice opět dostali na stupně vítězů orelské ligy, a to na 2.místo a tedy stříbrnou medaili (z celkového počtu 14 týmů orelské ligy). Čerstvě oceněný Tým roku 2021 v MČ Brno-Řečkovice tak navázal v této věkové kategorii na úspěchy z předcovidových let 2017/2018 (stříbro) a 2018/2019 (zlato).

Finále orelské florbalové ligy v této věkové kategorii (ročník narození 2011-2012) se v sobotu 9.dubna 2022 uskutečnilo v krásné hale v Nezamyslicích. Řečkovičtí florbalisté nejdříve porazili Florbal Luhačovice 9:4, poté remizovali se silným Orlem Vyškov 4:4, porazili Orel Šlapanice 9:6 a remizovali s Orlem Uherský Brod 3:3.

Mezi úspěšnými hráči byli: Bařák Marek, Handlar Pavel, Heralecký Jan, Horák Tomáš, Chovancová Markéta, Johaník Jan, Ondráček Adam, Nepustil Tomáš, Sedláček Marek, Richter Marek, Tomášek Filip a Volejník Lukáš. Nejlepší brankářem byl vyhlášen náš Jan Heralecký.

To nejcennější na trenérském týmu bylo, že všichni hráči dostali z hlediska času stejnou příležitost a žádní hráči nebyli upřednostňováni na úkor druhých, to je myšlenka správných orelských trenérů.

Za florbalovou sekci elévské kategorie Orla Brno Řečkovice:
‚Martin Bařák, Petr Handlar, Martin Chovanec, Iva Heralecká

Florbaloví MISTŘI 2019 jsou z Orla Brno-Řečkovice

Orlové z Brna-Řečkovic poprvé v historii vyhráli Orelskou florbalovou ligu (OFL), a to v kategorii elévů (r. 2008 a mladší). Po loňské skvělé stříbrné medaili kluci ještě zvýšili své sportovní úsilí, během sezóny 2018/2019 trénovali až 3x týdně, měli společný camp, vyhráli základní část orelské ligy, hráli přátelská utkání s Bulldogs Brno a přípravné turnaje s dalšími silnými týmy. Na finálový turnaj 6. dubna 2019 odjížděli hráči a jejich rodiče společně orelským autobusem z Řečkovic do Letovic. Po úvodní prohře s Boskovicemi 0:1 (které jsme v sezóně paradoxně 4x porazili), jsme postupně porazili silný Hodonín (4:0), dále oslabený Domanín (17:0), poté několikanásobné mistry z Uherského Brodu (4:1) a na závěr odvážné Valtice (7:1). Při shodném počtu bodů s Hodonínem rozhodl o mistrovském titulu vzájemný zápas pro nás – a mohlo se začít slavit.Nejlepším brankářem byl vyhlášen náš Kuba Herálecký a nejlepším střelcem ligy náš Jan Vrašťák. Dalšími hráči mistrovského týmu 2018/2019 jsou: Matěj Chovanec (kapitán), Adam Hadra, David Krejzlík, Jiří Škrob, Tobik Řeha, Václav Dvořák, Jiří Suchý, Erik Roháček, Tomáš Horák, Tomáš Stehlík, Adam Horák, David Václavík, Štěpán Ondráček, Karel Novotný, Václav Dlabáček a Jiří Janata.Tým má celkem 26 hráčů a úspěšně funguje šestým rokem díky podpoře a přízni rodičů, díky velkorysému přístupu vedení Orla Řečkovice a díky dobrovolným trenérům (RNDr. Jiří Škrob, Ing. Marek Hadra, Ing. Milan Krejzlík, Ing. Petr Řeha, Ing. Martin Bařák, Ing. Martin Chovanec a Ing. Tomáš Herálecký). OFL má dvanáctiletou tradici, více info najdete http://orel.cz/nofl/.

Hráči Orla Brno-Řečkovice jsou v sezóně 2017/18 florbaloví vicemistři!

Florbaloví orlové z Řečkovic získali poprvé, v historii orelské jednoty Brno-Řečkovice medaili v rámci celorepublikové Orelské florbalové ligy. Medaile z finálového turnaje v Tišnově má podobu stříbra v kategorii elévů (ročník narození 2007–2009).
Florbalové orelské ligy se zúčastnilo v sezóně 2017/2018 v kategorii elévů 15 týmů a před řečkovickým družstvem skončil pouze tým Fbc Floorbee Orel Uherský Brod. Většina hráčů z dvaadvacetičlenného družstva, které vedou Ing. Marek Hadra a RNDr. Jiří Škrob, jsou spolu již pátým rokem a kromě dvou tréninků týdně se účastní např. také společného týdenního letního sportovního kempu.
V řečkovické orelské jednotě se florbalu věnuje přes 60 dětí ve třech věkových kategoriích a florbal zde má již téměř patnáctiletou tradici.

 

MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Statutární město Brno
Jihomoravský kraj
MŠMT