Florbal se stal v Orlu velmi oblíbeným sportem pro všechny věkové kategorie. I v naší jednotě se florbalu již několik let věnujeme. Pravidelně se zúčastňujeme župních turnajů a úspěšně reprezentujeme naši jednotu v Orelské florbalové lize.

Tréninky probíhají v orelské tělocvičně na Medlánecké ulici.

Vedoucí florbalového oddílu: 

Florbaloví MISTŘI jsou z Orla Brno-Řečkovice

Orlové z Brna-Řečkovic poprvé v historii vyhráli Orelskou florbalovou ligu (OFL), a to v kategorii elévů (r. 2008 a mladší). Po loňské skvělé stříbrné medaili kluci ještě zvýšili své sportovní úsilí, během sezóny 2018/2019 trénovali až 3x týdně, měli společný camp, vyhráli základní část orelské ligy, hráli přátelská utkání s Bulldogs Brno a přípravné turnaje s dalšími silnými týmy. Na finálový turnaj 6. dubna 2019 odjížděli hráči a jejich rodiče společně orelským autobusem z Řečkovic do Letovic. Po úvodní prohře s Boskovicemi 0:1 (které jsme v sezóně paradoxně 4x porazili), jsme postupně porazili silný Hodonín (4:0), dále oslabený Domanín (17:0), poté několikanásobné mistry z Uherského Brodu (4:1) a na závěr odvážné Valtice (7:1). Při shodném počtu bodů s Hodonínem rozhodl o mistrovském titulu vzájemný zápas pro nás – a mohlo se začít slavit.Nejlepším brankářem byl vyhlášen náš Kuba Herálecký a nejlepším střelcem ligy náš Jan Vrašťák. Dalšími hráči mistrovského týmu 2018/2019 jsou: Matěj Chovanec (kapitán), Adam Hadra, David Krejzlík, Jiří Škrob, Tobik Řeha, Václav Dvořák, Jiří Suchý, Erik Roháček, Tomáš Horák, Tomáš Stehlík, Adam Horák, David Václavík, Štěpán Ondráček, Karel Novotný, Václav Dlabáček a Jiří Janata.Tým má celkem 26 hráčů a úspěšně funguje šestým rokem díky podpoře a přízni rodičů, díky velkorysému přístupu vedení Orla Řečkovice a díky dobrovolným trenérům (RNDr. Jiří Škrob, Ing. Marek Hadra, Ing. Milan Krejzlík, Ing. Petr Řeha, Ing. Martin Bařák, Ing. Martin Chovanec a Ing. Tomáš Herálecký). OFL má dvanáctiletou tradici, více info najdete http://orel.cz/nofl/.

Hráči Orla Brno-Řečkovice jsou v sezóně 2017/18 florbaloví vicemistři!

Florbaloví orlové z Řečkovic získali poprvé, v historii orelské jednoty Brno-Řečkovice medaili v rámci celorepublikové Orelské florbalové ligy. Medaile z finálového turnaje v Tišnově má podobu stříbra v kategorii elévů (ročník narození 2007–2009).
Florbalové orelské ligy se zúčastnilo v sezóně 2017/2018 v kategorii elévů 15 týmů a před řečkovickým družstvem skončil pouze tým Fbc Floorbee Orel Uherský Brod. Většina hráčů z dvaadvacetičlenného družstva, které vedou Ing. Marek Hadra a RNDr. Jiří Škrob, jsou spolu již pátým rokem a kromě dvou tréninků týdně se účastní např. také společného týdenního letního sportovního kempu.
V řečkovické orelské jednotě se florbalu věnuje přes 60 dětí ve třech věkových kategoriích a florbal zde má již téměř patnáctiletou tradici.

 

MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Statutární město Brno
Jihomoravský kraj
MŠMT