V naší jednotě se věnujeme trénování  a rozvoji florbalu od r.2005. Florbal se stal v řečkovickém Orlu velmi oblíbeným sportem pro všechny věkové kategorie a aktuálně (2023) u nás trénuje přes 70 dětí. Těší nás, že florbal s námi tolik dětí a rodičů baví. Historii florbalového klubu najdete na konci této stránky.

Od r. 2008 se zúčastňujeme Orelské florbalové ligy, ve které naši jednotu úspěšně reprezentujeme: 1 zlatá medaile (2018/2019), 3 stříbrné medaile (2017/2018,   2021/2022,   2022/2023) a 2 bronzové medaile (2021/2022,   2022/2023) … info viz níže.

Zúčastňujeme se také různých florbalových turnajů (Open Game 2023; Spartak cup v Hluku 2023; Memoriál Vojtěcha Jílka 2023 a 2021; Prague floorball cup 2022, Troopers cup 2021, Turnaj elévů o pohár Starosty Sokola Brno I  2018, vánoční turnaj v Brně 2018, vánoční turnaj v Hodoníně 2017, vánoční turnaj v Brně v sezóně 2014 / 2015, Župní orelské přebory 2006 – 2013 …).

Tréninky probíhají v orelské tělocvičně na Orláku na Medlánecké ulici v Brně Řečkovicích (za Gymnáziem).

Vedoucí jednotlivých kategorií a jejich trenéři: 

Další trenéři jsou: Milan Krejzlík (pro ročníky 2007-2009), Martin Chovanec (pro ročníky 2007-2009 a 2010-2012) a Petr Sedláček (pro ročníky 2013-2015).

FINÁLOVÉ play-off  TURNAJE Orelské florbalové ligy:

Florbaloví vicemistři U15 v kategorii starších žáků jsou z Orla Brno Řečkovice   

Florbaloví vicemistři jsou z Řečkovic. Starší žáci (r.2008-2009) našeho Orla vybojovali ve finálovém turnaji STŘÍBRNÉ medaile za 2.místo v Orelské florbalové lize.

Florbalisté starších žáků tak došli až do finále finálového turnaje, které se konalo 8.května v Kuřimi.

Ke zlatu chyběla „maličkost“: porazit ve finálovém zápase jeden z nejlepších týmů v této kategorii v ČR, a to Očov Hodonín v nejlepším složení. Naši kluci, pod vedením Jiřího Škroba, Milana Krejzlíka a Marka Hadry, hráli ve finálovém zápase odvážně, nebojácně, nevynechali jediný souboj. Přestože jsme prohráli 4:6, byli hráči, trenéři a fanoušci na svůj tým hrdí. Jako jediní jsme Očov dokázali za celý rok v orelské lize herně potrápit a donutili jsme je s námi bojovat naplno.

Než došlo k finále s Očovem, tak jsme na finálovém turnaji osmi nejlepších týmů (z celkového počtu 23 týmů v této kategorii) postupně porazili 4:1 Boskovice, 2:1 Ivančice, 2:0 Koryčany, ve čtvrtfinále Slavičín 3:0 a v semifinále Ivančice opět 2:1 (ti dokázali porazit našeho dlouholetého soupeře z Uherského Brodu). Jak výsledky ukazují, nešlo o snadné zápasy, právě naopak.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen náš Jakub Heralecký, který potvrdil, že je správným nositelem Sportovce roku v MČ Brno Řečkovice. Nejlepším naším střelcem byl tradičně Jéňa Vrašťák.

Mezi hráče, kteří v letošní sezónu v OFL nastoupili dále jsou: Vojta Baloun, Václav Dvořák, Adam Hadra, Jiří Hanuš, Jakub Heralecký, Jenda Heralecký, Vojtěch Holý, Adam Horák, Tomáš Horák, Matěj Chovanec (kapitán), Aleš Juránek, Jakub Kafka, Adam Karásek, Sebastian Lelek,  Štěpán Ondráček, Jakub Peroutka, Erik Roháček, Jiří Suchý, Jiří Škrob, David Tomášek, Jakub Večeřa, Jéňa Vrašťák, Jakub Zavřel.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Finálový turnaj play-off dorostenců U17 přinesl (v sezóně 2022/2023) v této kategorii historicky první medaili, a to bronzovou   

Dorostenci (ročníky 2006-2007) berou skvělý BRONZ za třetí místo Orelské florbalové ligy.

To je velký úspěch týmu pod vedením Petra Handlara, který je u tohoto týmu 11 sezón.

Po celé ligové sezóně se ve finále v Ivančicích utkalo 6 nejlepších týmů 1.května 2023 (kromě našeho Orla, také Orel Vyškov, Orel Bořitov, Orel Hustopeče nad Bečvou, Pitbulls Ivančice a Florbal Slavičín).

Kluci na úvod porazili silné Ivančice 3:2 a výborný tým z Vyškova 2:1. Další zápas s Bořitovem jsme vedli, utkání jsme kontrolovali, ale dvě branky z nenápadných akcí soupeře znamenaly prohru 1:2. Následovala výhra na Hustopečemi nad Bečvou 5:3, se kterými jsme naposledy hráli v roce 2016.

Vývoj celé skupiny znamenal, že v posledním našem zápase jsme hráli s Florbalem Slavičín o celkové vítězství. To znamenalo pro trenéry, hráče a fanoušky velké nadšení a nasazení. Zápas se Slavičínem jsme sice prohráli 1:4 a Slavičín slavil titul bez jediné prohry, ale my jsme slavili skvěly bronz. Na druhém místě skončil Orel Bořitov.

Nejlepším útočníkem turnaje se stal náš Štěpán Vašíček. Nejlepším naším střelcem byl Vojta Handlar.  Mezi hráče, kteří v letošní sezónu v OFL v této kategorii nastoupili jsou: Pavel Bartek, Matěj Bařák, Štěpán Buchta, Filip Drobek, Adam Hadra, Vojta Handlar, Kuba Heralecký, David Chajda, Matěj Chovanec, Matěj Janák, Šimon Lacina, Tadeáš Nevrkla, Lukáš Petr, Kryštof Rus, Pavel Suchý, Jiří Suchý, Jiří Škrob, Filip Štigler, Štěpán Vašíček. …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Mladší žáci U13 ve finálovém play-off turnaji v sezóně 2022/2023 získali skvělé 5.místo, když byli 10 sekund od bojů o medaile 

Mladší žáci (ročníky 2011-2012)  Orla Brno- Řečkovice, pod vedením Martina Bařáka, skončili v orelské florbalové lize z 16 týmů na skvělém konečném 5. místě.

Ve finálovém turnaji odehráli 22.dubna 2023 kluci v základní skupině 3 zápasy a v zápase play-off proti Dolním Bojanovicím chybělo 10 sekund a kluci by bojovali o medaile. Nestalo se, soupeř vyrovnal a v prodloužení rozhodl.

I tak si kluci cenným vítězstvím nad Uherským Brodem 3:2 a Kuřimí 3:1 zajistili celkově 5. místo. Vítězství jde zaslouženě do Vyškova.

Celý tým mladších žáků zůstává pro příští sezónu v kategorii mladších žáků téměř beze změny a o medaile tak kluci zabojují příští školní rok.

Mezi hráče, kteří v letošní sezónu v OFL v této kategorii nastoupili jsou: Bařák Marek, Bílek Michal, Blažek David, Buchta Kryštof, Ebl Richard, Fajkoš Matěj, Hamerník Vojta, Handlar Pavel, Heralecký Jan, Horák Tomáš, Chovancová Markéta, Jahoda Lukáš, Johaník Jan, Libus Jirka, Ondráček Adam, Nepustil Tomáš, Sedláček Marek, Richter Marek, Tomášek Filip a Volejník Lukáš.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Florbal Orel Brno Řečkovice má další medaili z orelské florbalové ligy 2021/2022, tentokrát bronzovou!  

V sobotu 30.4.2022 se sjelo do kuřimské sportovní haly 8 nejlepších týmů orelské florbalové ligy v kategorii starších žáků (ročníky 2007-2008), které se letos zúčastnilo více než 20 týmů z celé Moravy.

Řečkovičtí florbalisté nejprve porazili ve skupině Boskovice 1:0, poté prohráli s Nivnicí 2:4, aby poslední zápas ve skupině porazili Slavičín 3:0. Společně s dalšími výsledky jsme tak ve čtvrtfinále narazili na rychlonohé Šlapanice.

Klíčové utkání sezóny 21/22 kluci zvládli skvěle a vyhráli 5:0. V semifinále nás tak čekal suverén turnaje Orel Uherský Brod, který nás porazil 6:1. Ve druhém semifinále prohráli Ivančice a tak nás  v boji o bronz čekal již tradiční rival. Ve férově hraném utkání, kde bylo vidět mnoho výborných zákroků brankářů, rozhodla jedna branka našeho Vojty Balouna a vítězství 1:0 jsme udrželi i při hře bez brankáře našeho soupeře.

Nejlepším útočníkem turnaje se stal náš dlouhodobě nejlepší hráč Jéňa Vrašťák. Jediný brankář na turnaji vychytal 5x nulu, a to náš brankář Kuba Herálecký, který nás opět dovedl svými čarovnými kousky v brankovišti k medailovému umístění. Mezi další hráče, kteří bronzové medaile ve finálovém turnaji vybojovali patří: Baloun Vojtěch, Bařák Matěj, Hadra Adam, Chajda David, Chovanec Matěj (kapitán), Juránek Aleš, Ondráček Štěpán, Lukáš Petr, Roháček Erik, Škrob Jiří, Vašíček Štěpán, Zavřel Jakub.

V řečkovické orelské jednotě se florbalu věnuje přes 65 dětí ve čtyřech věkových kategoriích a florbal zde má již sedmnáctiletou tradici.

Za florbalovou sekci kategorie starších žáků Orla Brno Řečkovice trenéři: Jiří Škrob, Marek Hadra, Martin Bařák, Martin Chovanec, Milan Krejzlík.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Stříbro 2018, zlato 2019 a nově stříbro 2022 … to jsou elévští florbalisté Orla Brno Řečkovice 

Po dvou covidových letech bez orelské florbalové ligy se elévští florbalisté Orla Brno Řečkovice opět dostali na stupně vítězů orelské ligy, a to na 2.místo a tedy stříbrnou medaili (z celkového počtu 14 týmů orelské ligy). Čerstvě oceněný Tým roku 2021 v MČ Brno-Řečkovice tak navázal v této věkové kategorii na úspěchy z předcovidových let 2017/2018 (stříbro) a 2018/2019 (zlato).

Finále orelské florbalové ligy v této věkové kategorii (ročník narození 2011-2012) se v sobotu 9.dubna 2022 uskutečnilo v krásné hale v Nezamyslicích. Řečkovičtí florbalisté nejdříve porazili Florbal Luhačovice 9:4, poté remizovali se silným Orlem Vyškov 4:4, porazili Orel Šlapanice 9:6 a remizovali s Orlem Uherský Brod 3:3.

Mezi úspěšnými hráči byli: Bařák Marek, Handlar Pavel, Heralecký Jan, Horák Tomáš, Chovancová Markéta, Johaník Jan, Ondráček Adam, Nepustil Tomáš, Sedláček Marek, Richter Marek, Tomášek Filip a Volejník Lukáš. Nejlepší brankářem byl vyhlášen náš Jan Heralecký.

To nejcennější na trenérském týmu bylo, že všichni hráči dostali z hlediska času stejnou příležitost a žádní hráči nebyli upřednostňováni na úkor druhých, to je myšlenka správných orelských trenérů.

Za florbalovou sekci elévské kategorie Orla Brno Řečkovice:
Martin Bařák, Petr Handlar, Martin Chovanec, Iva Heralecká.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Florbaloví MISTŘI 2019 jsou z Orla Brno-Řečkovice

Orlové z Brna-Řečkovic poprvé v historii vyhráli Orelskou florbalovou ligu (OFL), a to v kategorii elévů (r. 2008 a mladší). Po loňské skvělé stříbrné medaili kluci ještě zvýšili své sportovní úsilí, během sezóny 2018/2019 trénovali až 3x týdně, měli společný camp, vyhráli základní část orelské ligy, hráli přátelská utkání s Bulldogs Brno a přípravné turnaje s dalšími silnými týmy.

Na finálový turnaj 6. dubna 2019 odjížděli hráči a jejich rodiče společně orelským autobusem z Řečkovic do Letovic. Po úvodní prohře s Boskovicemi 0:1 (které jsme v sezóně paradoxně 4x porazili), jsme postupně porazili silný Hodonín (4:0), dále oslabený Domanín (17:0), poté několikanásobné mistry z Uherského Brodu (4:1) a na závěr odvážné Valtice (7:1). Při shodném počtu bodů s Hodonínem rozhodl o mistrovském titulu vzájemný zápas pro nás – a mohlo se začít slavit.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen náš Kuba Herálecký a nejlepším střelcem ligy náš Jan Vrašťák. Dalšími hráči mistrovského týmu 2018/2019 jsou: Matěj Chovanec (kapitán), Adam Hadra, David Krejzlík, Jiří Škrob, Tobik Řeha, Václav Dvořák, Jiří Suchý, Erik Roháček, Tomáš Horák, Tomáš Stehlík, Adam Horák, David Václavík, Štěpán Ondráček, Karel Novotný, Václav Dlabáček a Jiří Janata.

Tým má celkem 26 hráčů a úspěšně funguje šestým rokem díky podpoře a přízni rodičů, díky velkorysému přístupu vedení Orla Řečkovice a díky dobrovolným trenérům: RNDr. Jiří Škrob, Ing. Marek Hadra, Ing. Milan Krejzlík, Ing. Petr Řeha, Ing. Martin Bařák, Ing. Martin Chovanec, Ing. Tomáš Herálecký, Ing. Petr Handlar.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Hráči Orla Brno-Řečkovice jsou v sezóně 2017/18 florbaloví vicemistři!

Florbaloví orlové z Řečkovic získali poprvé, v historii orelské jednoty Brno-Řečkovice medaili v rámci celorepublikové Orelské florbalové ligy.

Medaile z finálového turnaje v Tišnově má podobu stříbra v kategorii elévů (ročník narození 2007–2009).
Florbalové orelské ligy se zúčastnilo v sezóně 2017/2018 v kategorii elévů 15 týmů a před řečkovickým družstvem skončil pouze tým Fbc Floorbee Orel Uherský Brod.

Většina hráčů z dvaadvacetičlenného družstva, které vedou Jiří Škrob a Marek Hadra, jsou spolu již pátým rokem a kromě dvou tréninků týdně se účastní např. také společného týdenního letního sportovního kempu.

V řečkovické orelské jednotě se florbalu věnuje přes 50 dětí ve třech věkových kategoriích a florbal zde má již dvanáctiletou tradici.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Florbalová přípravka v sezóně 2016/17 skončila na neoficiálním prvním místě

Neoficiálním proto, že se v této kategorii vítěz nevyhlašoval. Kluci vyhráli 8 zápasů, 1 remizovali a 1 prohráli. Hrálo se 3+0 a pro doplnění: jedna remíza byla s Dolními Bojanovicemi a prohra s Hustopečí nad Bečvou. Zajímavostí je, že v obou těchto týmech bylo významné zastoupení děvčat.

______________________________________________________________________________________________________________

Více informací k Orelské florbalové lize najdete zde: https://orelskafl.cz/ a https://orel.cz/nofl/

______________________________________________________________________________________________________________

HISTORIE našeho florbalového klubu od nejnovějších událostí zde:

2023 / 2024

9/2023   Troopers cup a účast našich Elevů a Mladších žáků.
Elévové (r.2013-2015) na svém historicky prvním turnaji porazili Gepardy 5:1, prohráli s Aligátory 2:6, po boji s Troopers 2:3 gólem v poslední minutě, porazili Ivanovice 5:0 a prohráli s Hattrickem 5:8.
Mladší žáci (r. 2011-2012) prohráli po vyrovnaném průběhu 4:5 s Rosicemi a 5:7 s Aligátory.

8/2023   Letní sportovní camp na Orlovně č.8, kdy jsme mj. 3x trénovali ve Sportovní hale v Kuřimi,

8/2023   Orelská florbalová liga se 4 řečkovickými týmy byla rozlosována

2022 / 2023

6/2023 Mladší žáci: turnaj Brno Open Game (výsledky ze skupiny: Panthers Praha 4:4, Florbal Holešov 3:5, Hradec Králové 1:8, UNITE (Wizards+Butchis) 1:14 a v play-off prohra o více než dvacet branek s A týmem Troopers Moravany, když jsme nastoupili bez čtyřech našich nejlepších hráčů. Děkujeme rodičům za velkou účast a neustálé povzbuzování vč. bubnu.

6/2023 Rozlučka s úspěšnou sezónou na Orlovně (grilování kýty a uzení klobásek + napečené dobroty od maminek hráčů), poprvé s pozvánkou pro hráče a rodiče ze všech kategorií (dorostenci, starší žáci, mladší žáci, elévové).

6/2023 Mladší žáci: turnaj Spartak Hluk: výhra ve skupině nad Slavkovem 2:1, Adamovem 4:2, Hlukem 1:0 a prohra se Včelínem 0:3. Ve čtvrtfinále jsme padli se Slavičínem 2:4 (jinak Slavičín jsme v roce 2023 potkali v OFL i v dorostu a ve starších žácích)

5/2023 Starší žáci: turnaj Memoriál Vojtěcha Jílka: 2.místo (Tišnov) z šesti týmů

5/2023 Starší žáci: čtyři naši odchovanci získali v barvách svých Bulldogs Brno stříbrné medaile a stali se vicemistry ČR na Mistrovství ČR

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Mladší žáci v OFL: 5.místo v play-off  (finále v Nezamyslicích – detail info viz výše),
  • základní skupina Střed a postup do finále z 2.místa (6 výher, 6 proher)
 • Starší žáci v OFL: 2.místo a STŘÍBRO v play-off (finále v Kuřimi – detail info viz výše),
  • základní skupina Střed a postup do finále z 1.místa (8 výher, 1 remíza, 1 prohra)
 • Dorostenci v OFL: 3.místo a BRONZ v play-off  (finále v Ivančicích – detail info viz výše),
  • základní skupina Západ a postup do finále z  3.místa (5 výher, 2 remízy, 3 prohry)

8/2022   Letní sportovní camp na Orlovně č.7, kromě florbalu hodně stolního tenisu, plavání a trénování v halách CESA a Sportpoint,

2021 / 2022 ____________________

5/2022 Starší žáci na PFC (Prague Floorbal cup, v základní skupině výhra nad výběrem Plzně 1:0, prohry se Sokolem Královské Vinohrady 2:4, s Kanonýry Kladno 1:6, s Trenčínem 1:4, v osmifinále play-off výhra nad SKV „B“ 8:1, ve čtvrtfinále play-off prohra s Wizards Praha 2:6)

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Elévové v OFL: 2.místo a STŘÍBRO v play-off (finále v Nezamyslicích – detail info viz výše),
  • základní skupina Střed a postup do finále z 1.místa (11 výher, 1 prohra)
 • Starší žáci v OFL: 3.místo a BRONZ v play-off (finále v Kuřimi – detail info viz výše),
  • základní skupina Střed a postup do finále z 2.místa (8 výher, 2 prohry)
 • Dorostenci v OFL: základní skupina Jih (4 výher, 1 remíza, 7 proher)

9/2021  Starší žáci: Troopers cup: semifinále (Měnín)

9/2021  Starší žáci: Memoriál Vojtěcha Jílka: čtvrtfinále (Modřice)

8/2021   Letní sportovní camp na Orlovně č.6

2020 / 2021  ____________________

Covid

8/2020   Letní sportovní camp na Orlovně č.5

8/2020   Rozlučka se sezonou s předáváním nových dresů na Orlovně

2019 / 2020 ____________________

2/2020 přípravy na oslavy 95 let založení Orla Brno Řečkovice květnovým turnajem s Bulldogs Brno, Tatranem Střešovice, Black Angels, Spartakem Pelhřimovem a Bystřicí nad Pernštejnem v kategorii mladších žáků zastavil Covid,

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Elévové v OFL: 1.místo ve skupině Západ (7 výher, 2 remízy, 0 proher)
  • finále nebylo kvůli Covidu,
 • Mladší žáci v OFL: 1.místo ve skupině Střed (9 výher, 1 remízy, 2 prohry)
  • finále nebylo kvůli Covidu,
 • Starší žáci v OFL: základní skupina Západ (4 výhry, 0 remízy, 4 prohry)
  • finále nebylo kvůli Covidu,

12/2019 – 2/2020 nedělní tréninky ve Sportovní hale v Kuřimi jako příprava na finálový turnaj OFL

12/2019  Elevové: vánoční turnaj Bulldogs na SportPointu a mj. výhra nad Gepardy a také nad Troopers, se kterými jsme prohrávali 0:4, abysme vyhráli 5:4. Postup do semifinále a prohra s děvčaty Bulldogs gólem v poslední sekundě zápasu (děvčata byly věkově o rok starší, to je však standardní přístup).

8/2019   Letní sportovní camp na Orlovně č.4 kromě florbalu a futsalu také badminton a  tenis

2018 / 2019 ____________________

6/2019   Rozlučka se sezónou s předáváním pohárů na Orlovně

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Elévové v OFL: 1.místo a ZLATO v play-off (finále Letovice – detail info viz výše),
  • základní skupina Západ a postup do finále z 1.místa (10 výher, 0 remízy, 0 proher)
 • Mladší žáci v OFL: základní skupina Střed (2 výhry, 10 proher)

3/2019   nedělní tréninky ve Sportovní hale v Kuřimi jako příprava na finále elévů, kdy proti klukům nastupovali nejen starší kategorie mladších žáků, ale také většina tatínků, kteří na tréninky chodili.

12/2018  Elévové a vánoční turnaj v Hodoníně, postup do semifinále a 4.místo (prohra s Bulldogs a Coyotes, výhra v základní skupině mj. nad Záhorskou Bystricí)

8/2018   Letní sportovní camp na Orlovně č.3, kromě florbalu a futsalu také baseball, tenis

2017 / 2018 ____________________

6/2018   Rozlučka se sezónou s předáváním diplomů a dortů na Orlovně

5/2018   Účast na turnaji o Pohár Starosty Sokola Brno I v kategorii elévů. První hrací den jsme vyhráli všechny zápasy ve skupině vč. mimořádně tvrdého zápasu proti Dubňanům (vyhráli jsme 8:7), Druhý den v rámci play-off jsme vypadli v prvním kole s týmem z Telnice.

3/2018   Po pořádání domácího turnaje v hale Tesla Lesná jsme uspořádali první a doposud poslední „sranda zápas“ všech maminek proti svým dětem. Jednalo se o neopakovatelnou krásnou akci.

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Elévové v OFL: 2.místo a STŘÍBRO v play-off (finále Tišnov – detail info viz výše),
  • základní skupina Střed a postup do finále z 2. místa (7 výher, 4 remízy, 1 prohra),
 • Mladší žáci v OFL: základní skupina Západ  (1 výhry, 2 remíza, 9 proher)

8/2017   Letní sportovní camp na Orlovně č.2, kromě florbalu a futsalu také ragby, tenis …

2016 / 2017 ____________________

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Přípravka v OFL: základní skupina a neoficiální vítězství:
  • zápasy 3+0 každý s každým (bez play-off) 1.místo (8 výher, 1 remíza, 1 prohra)
 • Mladší žáci v OFL: základní skupina Střed (10 proher),
 • Starší žáci v OFL: základní skupina Západ (2 výhry, 1 remíza, 7 proher)

8/2016   Letní sportovní camp na Orlovně č.1, kromě florbalu a futsalu také házená a tenis

2015 / 2016 ____________________

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Elévové v OFL: základní skupina Západ,
  • pouze 4 body od postupu do finále (5 výher, 2 remízy, 5 proher)
 • Starší žáci v OFL: základní skupina Západ (3 výhry, 9 proher)

2014 / 2015 ____________________

11/2014  Přípravka, turnaj v Bohunicích, 3.místo (pohár na Orlovně)

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Mladší žáci v OFL: základní skupina Západ (2 výhry, 2 remíza, 8 proher)

2013 / 2014 ____________________

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Mladší žáci v OFL: základní skupina Jih (3 výhry, 7 proher)

2012 / 2013 ____________________

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Mladší žáci v OFL: základní skupina Jih (9 proher)
 • Starší žáci v OFL: základní skupina Západ (2 výhry, 1 remíza, 9 proher)

2011 / 2012 ____________________

Orelská florbalová liga v této sezóně:

 • Elévové v OFL: základní skupina Západ (1 výhra, 2 remízy, 9 proher)
  • první výhra v Elévech byla 10.prosince 2011 nad Olešnicí 5:3, a to na Lesné,
 • Mladší žáci v OFL: základní skupina Západ a
  • 3 body od postupu do finále play-off  (6 výher, 1 remíza, 3 prohry), když o případném prvním postupu do finálového play-off se rozhodovala v posledním 10.kole v zápase s Kunštátem, ten jsme prohráli 5:6 a na úkor nás postoupilo Nové město na Moravě.
  • první historická výhra řečkovického Orla v OFL  nastala 1.října 2011 … více info v dalším odstavci,
  • a byla to zároveň také první výhra v Mladších žácích (1.října 2011), a to nad Novým Městem na Moravě 4:1, a to ve Sportovní hale ve Žďáru nad Sázavou,
 • Muži v OFL: základní skupina Západ (2 výhry, 10 proher)
  • první a zatím poslední účast mužů v OFL,
  • první náš historický gól ze všech kategorií padl v kategorii mužů, a to 28.9.2011 ve Sportovní hale v Letovicích, kdy jsme hráli proti Žďár nad Sázavou (kdo ho dal už záznamy neukazují),
  • první výhra v mužích byla 14.ledna 2012 nad Blanskem 8:4, a to ve Sportovní hale v Blansku.

2005 / 2010 ____________________

2008 – 2010: účast v Orelské florbalové lize založené v r.2008 (kategorie a výsledky z tohoto období nejsou k dispozici),

od r.2008  florbalové kroužky již v tělocvičně na Orlovně,

r. 2007 dokončení stavby nového spolkového domu, Orlovny,

r. 2007  …. v Letovicích 11.února 2007 jsme se účastnili finálového turnaje ústředního turnaje Orla (předchůdce OFL) v kategorii starších žáků. Finálovému turnaji předcházela předkola v pěti kvalifikačních skupinách, z nichž do finále postoupilo těchto 10 týmů: Orel Uherský Brod, Orel Vizovice, Orel Troubelice, Orel Rovensko, Orel Brno-Řečkovice, Orel Kněžice, Orel Rtyně v Podkrkonoší, Orel Blansko, Orel Brno-Židenice. Tyto týmy doplnil pořádající oddíl Orel Olešnice.

2006 – 2007  pravidelná účast v župních orelských florbalových přeborech v žákovských kategoriích,

2006 – 2007  trénování florbalu na ZŠ Novoměstská pro žákovské kategorie,

r. 2005 začátek trénování florbalu na ZŠ Novoměstská pro žákovské kategorie pod vedení Tomáše Pivoňky.

MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Statutární město Brno
Jihomoravský kraj
MŠMT